• PAZARLAMA

  Pazarlama ekibinin çalışmaları müşteri iletişimini sağlamak ve müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına cevap vermek olarak özetlenebilir. İletişimde en efektif noktayı yakalamaya çalışarak, talepler ışığında güncel trendi müşterilerine iletmek, zamanında numune çalışmalarını neticelendirmek ve ardından gelen imalat ile ilgili ön çalışmaları zamanında yaparak müşteri memnuniyetini sağlamak en önemli görevleri içindedir. Bu ışık altında, Pazarlama Departmanı; her sezon öncesi güncel trend ile ilgili ön çalışmaları yaparak, değişik model ve kumaş bazında profesyonel katkılarla ve deneyimli modelhanesi ile hazırladığı koleksiyonunu müşterilerinin beğenisine sunar. ımalat için sevk tarihleri sezon, model zorluğu ve kumaş özelliği gibi faktörler göz önüne alınarak verilir. Genelde tüm okeylerden sonra hedef 6 ile 8 hafta içerisinde sevkiyatı tamamlamaktadır.

 • ÖRGÜ DAİRESİ

  İmalatımızda kullandığımız kumaşların %95'inin ham kumaşını bünyemizde bulunan örgü dairemizden sağlamaktayız. Değişik fayn ve puslardaki yuvarlak örgü makinalarımızda ınterlok, Ribana, Suprem, ıki ve Uç ıplik gibi kumaşları örmekteyiz.Yıllar içinde kapasitemizi genişleterek bugün yıllık 1500 tona varan kapasitemizle müşterilerimize ülkemizde bulunan en iyi iplik ve en iyi teknik imkanlarla servis vermekteyiz.Bünyemizdeki kalite kontrol ağı, örgülü kumaştan başlayarak devam etmektedir.

  Sektörümüzde teknik donanım ve ekipmanları ile en yüksek seviyeye ulaşmış boyahanelerle çalışarak, planlama departmanımızın yoğun katkıları ile tüm test kontrolleri ve renk kontrolleri yapılmış kumaş bünyemize intikal eder. Ardından Ribatek test laboratuarında teste tabi tutlarak kesilmek için onay alan kumaşlar, kesim sırasına iletilirler.

 • LABURATUAR

  Ağustos 2002 tarihinden itibaren, Ribatek bünyesinde faaliyete geçen test laboratuarlarımızda Çekmezlik, Sürtme, Haslık ve Baskı Dayanım testleri yapılmaktadır. Talep doğrultusunda kumaş ve baskılar müşterilerin belirttiği uluslararası laboratuarlarda da test edilmektedir..

 • KUMAŞ DEPOSU

  Ham ve boyalı kumal deposu olarak iki adet kumaş depomuz mevcuttur. Gerek ham ve gerekse boyahanelerden tarafımıza ulaşan kumaşlar 100% kalite kontrol edildikten sonra sevk edilir.

  Bünyemize ulaşan her renkli kazan; depo tarafından kalite, en, gramaj ve kumaş parçası ile birlikte takip kartı ile ilgili müşteri temsilcisine ulaştırılır. Ribatek laboratuarlarından gelen sonuçlarla bu kartlar müşteri temsilcileri tarafından eşleştirilerek, kumaşa kesim okeyi verili.

 • KESİM

  İki kata yayılan kesimimizde 40 uzman ekibimizle ve CAD CAM otomatik kesim makinalarında günlük 15000 adet kesim yapılmaktadır. Kesim sırasında tekrar kumaşlar üzerinde 100% kalite kontrol yapılmakta ve kesileceğine emin olunduktan sonra kesilerek Baskı/Nakış yada fason atölyelerine sevk gerçekleştirilmektedir.

 • DİKİM

  İç bünyemizde numune, numune çoğaltmaları dışındaki dikim kapasitemiz dışında tüm imalatımız uzun yıllardır iş birliği yaptığımız fason atölyelerinde gerçekleşmektedir. 6 kişiden oluşan fason takip elemanları günlük olarak atölyeleri ziyaret edip, Modelhane-Atölye işbirliğini sağlayarak, hatasız imalat için gerekli çabayı sağlamaktadır.

 • SON KONTROL

  Gerek ölçü ve gerek işçilik bazında son kontrol firmamız bünyesinde bulunan ve konusunda deneyimli kişilerden kurulan kalite kontrol ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Ekip tarafından okeylenen ürünler, ütü-paket ve ambalaj yapılarak, sevke hazır halen getirilirler. Buradaki amaç, kalitemizde ödün vermeyecek şekildeki sevkiyatların yapılmasını sağlamaktır. Temel amaç devamlılık sağlayan müşteri ilişkileridir ve bunun temelinin de müşteri memnuniyeti esası olduğu bu departmanca çok iyi bir şekilde özümsenmiştir.

 • YÜKLEME

  Gerek Ribatek kalite kontrol departmanından geçer not alan ve gerekse müşterilerin kalite kontrol elemanları tarafından okeylenen ürünler, istenen evsafta paketlenerek sev edilirler. Artık sırada yeni ürünler ve sevk edilen ürünlerin repeteleri vardır.